Veselé vánoce a šťastný a úspěšný nový rok

 

pro zvětšení klikni

__________________________________________________________________________________________

Rok 2008 končí a při všech našich (převážně psích) aktivitách jsme nestíhali psát novinky na stránky. A co jsme dělali během roku?

Samozřejmě jsme chodili s našimi psími miláčky na procházky a na výlety, jako obvykle jezdili na dostihy a podařilo se nám vyšetřit čas a zúčastnit se i několika coursingů. Také jsme navštívili pár výstav, kde spíše než vystavování jsme přiložili ruku k dílu a pomáhali s organizací. A nějaké výstavy jsme navštívili jako diváci, protože máme číňánka Alfíka, s kterým jezdíme na výstavy a při té příležitosti jsme si samozřejmě nenechali ujít podívanou na afgány. A také jsme pomáhali na kočičí výstavě (s naší číčou už na výstavy nechodíme - nedá se všechno stihnout a navíc výstavy ji opravdu nebavily, což dávala najevo - vždy, když viděla, co se chystá, zmizela a nebyla nalezení). A trochu jsme pěstovali kaktusy.

 

________________________________________________________________________________________

 

Prosinec - udělali jsme si výlet do Liberce a navštívili známé, kteří mají dva afgány a dva kocoury a další známé, kteří mají afgánku a dva křížence.  

No a také se peklo cukroví, při kterém psi asistovali, ale po chvíli znuděně odešli odpočívat.

 

27.12. měl náš vrh "B" 12. narozeniny. Jsou zdraví a čilí, tak jim přejeme, ať se jim tak daří i nadále. Dostali "psí" dort a stihli jsme i pár foteček, než dort zmizel v jejich žaludkách.

28.12. jsme jeli na coursingový trenink do Kralup. Vzali jsme Czanie, Cannyho a číňánka Alfíka. A jela s námi kamarádka Michala s číňankou Netty. Počasí bylo pěkné, slunečné, ale byla i pořádná zima (co také můžeme čekat v prosinci, že?). Nejdřív jsme afgány pustili solo, potom společně. Šlo jim to pěkně. Alfík i Netty běželi oba běhy solo.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Listopad

 

15.-16.11. MVP Praha, zde jsme pomáhali a také vystavovali Britany. Získala ocenění V1 Nejlepší veterán.

 

MVP Praha Casper Démon

___________________________________________________________________________________________________

 

Říjen

 

4.10. jsme se přihlásili s Čejný na coursingový trénink. Na to, že coursing nikdy neběžela, jí to docela šlo.

 

5.10. dostihy Mladá Boleslav - Cody s Casprem si zopakovali umístění na posledních dostizích v Kolíně.

 

11.10. opět dostihy v Kolíně, 1. Cody, 2. pro změnu Canny.

 

12.10. coursing Kralupy a výstava Polsko

 

Zabrze (Polsko), XXIV Wystava psów rasowych (9 afgánů - 2 z ČR). Zde jsme se museli rozdělit, část rodiny jela do Kralup a část do Polska, kde jsme vystavovali Britany. Získala zlatou medaili  za ocenění Nejlepší veterán.

 

veterán pes Britany

 

V Kralupech závodil Casper (proto nebyl v sobotu v Kolíně), získal 2. místo a Res.CACT.

 

25.10. jsme se zúčastnili posledního letošního coursingu v Kralupech, kde Casper vyhrál. Počasí nic moc, byla docela zima, ale zhlédli jsme pěkné a vtipné šermířské vystoupení.

 

28.10. náš vrh „C“ slavil páté narozeniny.

___________________________________________________________________________________________________

 

Září -

14.9. dostihy Mladá Boleslav - zde se Cody „vyznamenal“, háraly nám doma feny a Cody si začal při běhu namlouvat fenku (byl to mix běh), takže vítězství si odnesl Casper.

 

20.9. na dostizích v Lednici se Cody věnoval už kůžičce a dostih vyhrál.

 

27.9. dostihy Kolín - 1. Cody, 2. Casper.

___________________________________________________________________________________________________

 

Srpen - ukázka velkého koupání, nejen venku, i ve vaně je někdy třeba psy vykoupat.

2.8. dostihy v Kolíně - 1. Cody, 2. Casper.

 

  1.Cody, 2.Casper 1.Císařovna ze Zličínských luk

 

9.8. opět dostihy v Kolíně. Zde se sešli 3 afgáni, vyhrál Emir, 2. Cody, fenka nedoběhla.

 

30.-31.8. MVP Mladá Boleslav (i zde jsme pomáhali). Tento měsíc se konala i speciálka chrtů, na kterou jsme se, bohužel, z pracovních důvodů, nemohli jet podívat.

 

CAJC pes CAJC fena Dorost BIG X

___________________________________________________________________________________________________

 

Červenec

 

1.7. oslavil Démon deváté narozeniny.

 

6.7. dostihy Grand Prix Lednice, byl zde finalista z mistrovství světa Emir. V rozběhu vyhrál Cody, 2. Emir, ve finále si to prohodili a vyhrál Emir, 2. Cody.

 

    kuk  
       

12.7. Kolín, 2. Oblastní výstava (6 afgánů) - součást akce Krása+výkon. Přihlásili jsme i Codyho, i když radši běhá, než se předvádí. Však do výstavního afgána má daleko, takže s velmi dobrou jsme byli spokojeni. V neděli pak byly dostihy, Cody vyhrál a stal se Šampionem pro krásu a výkon, Casper doběhl druhý.

 

19.-20.7. NVP Mladá Boleslav (24 afgánů) - pomáhali jsme s organizací.

 

A také dovolená v Chorvatsku, kde jsme se s Alfíkem zúčastnili tří výstav a také zhlédli afgány.

___________________________________________________________________________________________________

 

Červen

 

7.-8.6. Oude Pekela (Holandsko) - Mistrovství světa v dostizích. Původně jsme si chtěli udělat malou dovolenou, ale nevyšlo to, museli jsme do práce, takže se jelo v pátek po práci a v neděli hned po dostizích domů. Zahajovací ceremoniál byl krátký, neboť selhala technika (bohužel ne naposledy), ale s efektním závěrem, kdy vypustili spoustu holubic a balónků. Dobře rozumět bylo hlasateli (hlásil německy, francouzsky a samozřejmě v mateřštině). Dostatek byl i stánků s občerstvením a psími potřebami (např. nádhernými obojkami). Ovšem byly dost velké časové skluzy a v sobotu i neděli dostihy skončily dost pozdě, takže na prohlídku širšího okolí nezbyl čas. Na dostizích  bylo trochu zvláštní to, že někteří běželi na časy, jiní na pořadí - podle počtu startujících. Cody běžel s dvojnásobným mistrem světa a též držitelem rekordu na této dráze Waikaremoanem. Opravným během si Cody zajistil postup do semifinále. V něm opět běžel s Waikaremoanem, který se pak ve finále stal potřetí mistrem světa. Kromě Waiky běželi s Codym samí ostřílení závodníci a na finále to nestačilo, ač měl Cody čas o chlup lepší, než třetí postupující z prvního semifinále.

 

zahájení   Cody s číslem 3 (bílý)  
afgán - feny afgán - psi Cassedy's Chico dudák

 

15.6. Trmice, 2. Oblastní výstava (5 afgánů) - nemáme to daleko, tak proč toho nevyužít a nepodívat se.

 

22.6. dostihy v Mladé Boleslavi -  1. Cody, 2. Casper, Canny se na to vykašlal a ve finále nedoběhl. 

 

26.6. dostihy v Lednici, 1. Cody, 3. Canny.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Květen

 

8.5. se na Hluboké pořádala 4. Hlubocká Krajská výstava psů (pouze dva afgáni).

 

 

10.5. v Mladé Boleslavi vyhrál dostihy Cody, 3. byl Casper.

 

17.5. tentokrát byly dostihy v Kolíně, 1. Cody, 2. Canny.

 

24.5. MVP Litoměřice (21 afgánů) - nemáme to daleko, tak je-li čas, vždy se jedeme podívat.

 

24.5. Cody oslavil třetí narozeniny.

 

25.5. dostihy v Mladé Boleslavi. Zde jsme měli pouze Codyho, který zvítězil.

 

31.5. dostihy v Kolíně a naši tři afgáni dopadli takto: 1.Cody, 2.Canny, 3. Casper.

 

 

Most - Pomáhali jsme na výstavě koček a též vyrobili kokardy pro BIS.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Duben

 

12.4. jsme byli v Kolíně na dostizích, vyhrál Cody, Casper byl 3.

 

19.4. se konaly dostihy v Lednici, zde byl 2. Cody, 4. Casper.a 5. Canny. Vyhrál Démonovo synovec Albaahr Dahanská hvězda.

 

26.4. MVP Opole (Polsko), Alfík se zúčastnil výstavy, takže jsme zhlédli i afgány (přihlášeno 22 afgánů). A 27.4. se zde konala Klubová výstava chrtů (21 afgánů).

________________________________________________________________________________________

Březen - v březnu už bylo akcí trochu více.

1.3. se konal v Hradci Královém Dostihový mítink s vyhlášením vítězů. Počasí bylo škaredé, větrné, přes cestu napadaly stromy a větve, takže ne všichni stihli dojet. Cody dostal pohár za Dostihového vítěze, Casper a Canny diplomy za 2. a 3. místo. Naposledy získal titul a pohár Nejlepšího seniora Démon, je mu již 8 let a dostihy pro něj skončily.

 

7.-11.3. Crufts - Kamarádka navrhla: „Co se tak jet podívat na Crufts?“ No, kdo by odolal? A tak jsme se vypravili do Anglie. Cesta byla trochu dobrodružná, Anglie pěkná (i když jsme nestihli vidět všechno a předvedlo se i pršavé londýnské počasí) a výstava velká. Potěšující byl katalog, neboť na obálce byli afgáni. A spoustu pěkných afgánů jsme viděli i na živo. Afgánů bylo přihlášeno 309 (157 psů a 152 fen), ale protože je možné vystavovat ve více třídách, konečné číslo bylo 323 (161 psů a 162 fen). Velmi obsazené byly i třídy veteránů. Afgáni se posuzovali ve dvou kruzích, v jednom psi a ve druhém feny. Jak jistě už většina lidí slyšela, posudky se zde nepíší, rozhodčí po prohlídce všech afgánů vyberou 5 jedinců, ostatní odchází. Z ČR tam nebyl žádný afgán, ze Slovenska Ch Jessica Gandamak a neztratila se tam, získala nádherné 5. místo. Z dalších chrtů tam z naší republiky byli ještě barzoj, greyhoud, irští vlkodavové a vipeti. I když výstava byla opravdu velká, dalo se tam dobře orientovat (velké orientační cedule i ochotní pořadatelé). Rozhodčí prohlíželi psy velmi důkladně, což psi snášeli s bohorovým klidem. Ne všichni vystavovatelé však uměli psy dobře předvést. Na výstavišti nechybělo mnoho stánků, a pro psy bylo připraveno (vždy čisté) venčící místo. BOBa získal Ch Saxonmill Rum Tum Rio JW, narozen v roce 2002 (v roce 2006 i 2007 získala BOBa fena Ch Miamarna Mandolin at Ashahni JW, zúčastnila se i letos a získala 4. místo před Jessicou).

 

29.3. Kolín - organizování měření vipetů a italáčků.

 

30.3. Kralupy coursing - zúčastnil se Casper, byl to jeho první coursing a získal 2. místo. A trochu jsme pomáhali s organizací.

 

I v březnu paní Zima naklepávala sněhové peřiny.

________________________________________________________________________________________

 

Leden - pár fotek ze zasněžené procházky a návštěva u afgána Badyho a číňánka Archieho.

 

________________________________________________________________________________________