pro zvětšení klikni na obrázek

____________________________________________________________________________________________________

15.11. 2009 - Dvůr Králové n.L. - Anubis Cup - Coursing

   Tak jsme se přece jenom letos vydali ještě na jednu akci. Když jsme ráno vyjeli, byla děsná mlha, až jsme to málem chtěli vzdát, ale dojeli jsme. Místo bylo v kynologickém areálu, kde je i psí útulek, dále tam byl k vidění mýval, několik koček (chrti měli povzdvižení, ale žádná kočka nedošla újmy) a vedle coursingové dráhy se za ohradou páslo stádo krav (někteří závodníci si to k nim při běhu zamířili, ale pak se soustředili na střapec a otočili to za ním). A byla tam i příjemně vytopená místnost, měla však jednu vadu - psi tam nebyli vítaní. Ráno byla mlha, která vypadala, že se nemíní zvednout, ale kupodivu potom najednou během poměrně malé chvíle zmizela a vysvitlo i sluníčko, takže nakonec příjemný den.

   Afgáni byli tři, no kdo jiný, než náš Casper a dvě fenky Císařovna a Grácie. Takže i výsledky klasika: 1. Casper, 1. Gracie, 2. Císařovna.

____________________________________________________________________________________________________ 

31.10. 2009 - Kolín - trénink

   Dnes se konal i coursing v Kralupech, tak jsme trošku váhali, kam jet, ale nakonec jsme si nenechali ujít poslední možnost zaběhat si na dráze, než se uzamkne k zimnímu odpočinku.

   Přijelo docela dost afgánů. Byl tam jeden asi šestiletý a jeden bez PP. Dostihy nikdy neběželi, tak si zkusili jen rovinku. Jeden při běhu trošku váhal, druhý běžel hezky. Další dva afgáni (pes a fena) běželi sola od malých boxů, mlaďoch běžel se zájmem - vypadá to, že budeme mít nového závodníka, fenka nedoběhla, asi jí dostihy nějak přestávají bavit. Další psí slečna se moc nepředvedla - zajímala se příliš o spoluběžce, než o kůži. No a pak tam byli naši Casper a Cody. Chtěli jsme vzít ještě někoho, ale měli jsme s sebou malého Vojtu a byli jsme jen dva dospělí, tak to stačilo. A samozřejmě nesměl chybět divák Alfíček. Casper běžel s fenkou, Codyho jsme pustili trochu později za nimi, je přece jenom o dost rychlejší. 

   Počasí bylo už dost zimní, ale dá se říct, že se celkem vydařilo, no prostě byla trochu zima, ale v budově se topilo, tak bylo příjemné moci se mezi běhy ohřát.

____________________________________________________________________________________________________ 

28.10. 2009 - Narozeniny vrhu „C“

   Tento den před šesti lety se narodil náš vrh „C“. Doma máme z vrhu jednu slečnu a dva kluky. Další slečna bydlí v Německu, jeden kluk v Kraslicích a jeden v Brně.

   Všem moc a moc blahopřejeme a přejeme do dalších let hodně zdraví a pohody s páníčky.

Casper Nika, Czanie Nika, Cannondalle Nika

_________________________________________________________________________________________

25.10. 2009 Greppin - Mitteldeutsche Herbstmeisterschaft

  

Sice tento den byly dostihy i v Lednici, ale do Greppinu to máme o dost blíž a také jsme doufali, že tam bude více afgánů.

   Dostihový areál je pěkný, je vidět, že se stále buduje a zlepšuje. Počasí ráno nevypadalo pěkně, bylo mokro a dost chladno, ale k polednímu se oteplilo a i ukázalo sluníčko. Akorát nám bohužel při finále, a zrovna u afgánů, došly baterky ve foťáku.

   V sobotu zde byla i výstava, na které bylo 14 afgánů a spolu s nedělním dostihem byla součástí krásy a výkonu.

   Dráha pro afgány byla dlouhá 490 metrů, pro seniory 277 metrů, povrch písek, nekonečný zajíc tažený přes horní kladky (na stožárech). Celková účast byla kolem 90 psů v dostihu + solové běhy. Z naší republiky tam kromě Codyho byla jedna saluka, 2 italáčci, 3 grejky a 11 vipetů + další běželi sola. Afgánů nakonec startovalo 12 - 3 senioři mix (1fena + 2 psi), 3 „B“ třída psi, 3 feny a 3 psi. Již za seniory startoval skvělý Aziz, mistr Evropy a vítěz mnoha dostihů. I v seniorech soupeřům nedal nejmenší šanci. Ve finále se však stalo něco podivného, Aziz zpomalil a koukal nahoru na kladky. V „B“ třídě byl Arman výrazně vpředu a stejný doběh si psi zopakovali i ve finále. Ve fenách startovaly dvě mladé fenky Ayesha a Adira „el Qasir“. Ukázaly pěkný výkon. Ve finále si pořadí pouze prohodily. Třetí oba běhy doběhla Lea. Ve psech startoval jejich bratr Anubis el Qasir, běžel skvěle, což se dalo předpokládat. Že běhat umí ukázal již na mistrovství Evropy, kde získal 2. místo. Zde zaběhl rekord dráhy. Druhý byl Cody a třetí Laios. Stejné pořadí bylo i ve finále.

 

Senior mix:       1.Hadiyyah von Katwiga - fena           

                          2.Faros von Katwiga - pes

                          3.Panjshir´s Aziz - pes

 

„B“ třída psi:    1.Ana Shakti´s Arman

                           2.Bursztynowa Bona Fincennes

                           3.Raid el Banjas

 

Feny:               1.Adira el Qasir

                        2.Ayesha el Qasir

                        3.Lea nam mana Baschy

 

Psi:                  1.Anubis el Qasir

                        2.Cassedy´s Cody

                        3.Laios nam mana Baschy

 

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

9.10. Bratislava - Světová výstava psů

 

článek o WDS s pohledu diváka - otevírá se ve wordu :)

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

4.10.2009 - Mladá Boleslav - Boleslavský pohár

   V neděli se rodina trochu prostřídala, také místo Caspera jel Cody. Přijela i Gracie a Císařovna, ale Grácie si dala jen dvě solíčka (Císařovna odpočívala po včerejší výstavě). Přijela ještě mladá Nastasija a protože neměla sparingpartnera na licenci, běžela s Codym. Počasí bylo trochu horší než v sobotu, ale vcelku bylo dobré, jen to docela foukalo.

_____________________________________________________________________________________________________

 

3.10. Kralupy n.Vlt. - Mistrovství České republiky

   Do Kralup jsme jeli s Casprem. Z afgánů přijela jen Gracie, (protože její kolegyně si to dnes zamířila na výstavu). Vyšlo i počasí, ráno jsme se trochu obávali, zda nebude už příliš zima, ale bylo celý den krásně. Oba běželi pěkně a doběhli si tak pro tituly mistrů ČR.

_____________________________________________________________________________________________________

26.9. Kolín - Mistrovství Čech

   Do Kolína jsme vzali Codyho a Caspera. Z dalších afgánů přijela osvědčená dvojka Gracie a Císařovna, ta druhá si však zaběhla jen sólíčka.

   Počasí bylo nádherné, tak jsme si užili pohodový den.

 

1. Cassedy's Cody

2.CAsper Nika

3.Gracie Blue ze Zličínských Luk

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

19.9. Lednice - Mistrovství Moravy + Mistrovství Slovenska (pro slovenské účastníky)

   Do Lednice jsme málem nejeli, protože se porouchalo autíčko. Naštěstí se ho podařilo v pátek spravit. V sobotu ráno byl pěkný den, tak jsme byli natěšení, ale čím blíž k Lednici se počasí začalo kazit. Naštěstí v Lednici brzy vysvitlo slunce a bylo celý den krásně.

   Z afgánů tam byl jen náš Cody a domácí Křesťan Robert. Zde o pořadí nebyl pochyb. První běh se Codymu moc nepovedl, běžel sice rychle, ale ne tak, jako obvykle, druhý běh byl už jak jsme zvyklí, doběhl v čase 35,74 s. A samozřejmě tam byl mladý Ahdir, kterého má stejný majitel jako Křesťana. Také si zaběhl tréninkově jedno kolečko a v krásném čase 36,06 s.

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

13.9. Mladá Boleslav - Mistrovství ČR

   V neděli se rodina musela rozdělit - část jela opět do Lipska (s Alfíkem, dařilo se mu lépe, než v sobotu, získal CAC), akorát počasí bylo v neděli horší. A část jela do Mladé Boleslavi na dostihy, zde bylo počasí o poznání lepší. Jelo se vlakem v sestavě jeden člověk a jeden pes, vzali jsme, aby se proběhl, Casper (Cody byl minulý týden).

   Afgáni byli jen tři, kromě Caspra přijeli ještě dvě fenky - jako vždy staří známí. Počasí bylo pěkné. Jedna z nich si řekla, že se po hárání nehodlá honit a zabalila to. Nutno říct, že ani ostatním dvěma to dneska nějak zvlášť výborně nešlo (co se rychlosti týče). Ale nezklamali a uběhli to v pohodě. Jelikož to byli pes a fena, titul mistra získali oba - Gracie Blue i Casper.

 

_____________________________________________________________________________________________________

12. - 13.9. Lipsko (D) - Mezinárodní a národní výstava  

   Lipsko máme „za rohem“ (asi 2 hodiny cesty), tak co bychom nejeli. Vyrazili jsme jen v sobotu s přáteli v sestavě 6 lidí, 4 psi (žádný afgán) a 2 auta. A samozřejmě nesměly chybět kamery a foťáky. Byl hezký den, chrti byli venku, tak to byla paráda pro nás i na focení.

   Afgánů bylo přihlášeno 30 (asi 5 nedorazilo), z naší republiky byli dva - pes Yasani a fena Baronka. Posuzoval pan Elmar Sistermann z Německa.

   BOBa získala čtyřletá fena z třídy šampionů ICh Esme del Ghirio. I ve psech získal CACIBa pes z třídy šamponů, tříletý Ch Be a Dream a Touch of Freedom.

 

 12.9.09 - FOTOGALERIE                              13.9.09 - FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

5. - 6.9. Gelsenkirchen (Německo) - Mistrovství Evropy

 

   Na cestu, dlouhou asi 620 km, jsme se vydali v pátek po poledni. Po příjezdu a ubytování jsme se pozdravili se známými a obhlédli dráhu. Z pátku na sobotu celou noc pršelo, což v nás nevyvolávalo zrovna dobré představy, ale ráno naštěstí už nepršelo. V sobotu ještě 2x sprchlo, ale jinak bylo po oba dny počasí na běhání tak akorát. Po zakoupení a nahlédnutí do katalogu bylo vidět, že nekonání se letos mistrovství světa přilákalo více psů. Z hlášených přes 500 nakonec přijelo 466 psů.

   V sobotu to pořadatelé nějak nezvládli, nestačily se odběhnout všechny běhy a vyhlašování výsledků skončilo po 22. hodině ve svitu reflektorů.

   V neděli už vše probíhalo v pořádku, končilo se před 18 hodinou. Večer jsme ještě popovídali se známými a v pondělí ráno vyrazili k domovu.

  

   Z naší republiky startovalo 39 psů (27 v ME a 12 ve Friendshipu). Zazářili faraoni, kde Esme obhájila svůj loňský titul mistryně Evropy, druhý byl Bir Abu, 3. Fariv, 4. německá zástupkyně Tifla, 5. fenka Fibi, 6. Aken Asis. Ovšem nebylo to jediné vítězství, česká hymna se hrála ještě dvakrát. V salukách zvítězila Medea a v grejích psech Fenomen. Uspěli jsme i ve vipetech, kde se z 50 psů dostal do finále Kento. Naše vipetky se dostaly i do finále Friendshipu, kde doběhly 2. Halina a 3. Grande Tequila. Podtrženo, sečteno, byli jsme třetí nejúspěšnější výprava (po Německu a Švýcarsku). Přesto, že to pořadatelé občas nezvládali (hlavně časově), užili jsme si pěkný prodloužený víkend.

 

   V sobotu se ve Friendshipu sešlo ve dvou mix bězích 7 afgánů (2 nepřijeli) - 3 feny a 4 psi (všichni z Německa). Časy se pohybovaly od 38,64 do 41,87 sekund (což je trochu rozdíl od časů v nedělním mistrovství). Podobné časy byly pak i v semifinále. Výsledky:

1.Lea nam Mana Baschy - fena

2.Aschmad el Qasir

3.Cadash d´Avicenna

4.Aytalam´s Ashanti - fena

5.Cassan d´Avicenna

6.Targi vom Mandelberg

 

   V neděli startovalo 13 afgánů fen a 23 psů. Cody tu měl čtyři sourozence - sestry Chilu a Celine a bratry Curka a Cayna. První běh se Codymu až tak nepovedl, druhý byl lepší, ale na finále to bylo daleko, bylo zde příliš mnoho výborných psů. K nim můžeme řadit i sestru Chilu a oba bratry, kteří se svými pěknými běhy kvalifikovali (ostatně jako již po několik mistrovství před tím) do finále.

 

FENY:

1.Cassedy´s Chila (Německo)                             34,92

2.Sag-I-Ashley Arya (Francie)                             35,35

3.Vayda v.d.Bremmen (Holandsko)                    35,45

4.Sag-I-Ashley Akhadya (Belgie)                        35,51

5.Paschdou´s Zayna (Německo)                          35,72

6.Sag-I-Ashley Ashanti (Belgie)                          36,27

 

PSI:

1.Paschdou´s Zajim (Švýcarsko)                       35,15

2.Paschdou´s Yukon (Německo)                       35,27

3.Anubis el Qasir (Německo)                            35,69

4.Cassedy´s Curk (Belgie)                                35,71

5.Cassedy´s Cayne (Belgie)                              35,76

6.Xandramani v.d.Bremmen (Holandsko)        36,43

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

30.8.2009 - Litomyšl - Mistrovství Moravy - coursing

   Z České Třebové jsme k večeru vyrazili s přáteli k Litomyšli, pomohli trochu připravit zázemí na nedělní akci, postavili stany a přenocovali.

   Afgáni se zúčastnili tři - staří známí - Casper, Gracie a Císařovna. Mistrem Moravy se stal jak Casper, tak Gracie, 2. místo získala Císařovna. 

 

29.8. Kolín - Mistrovství ČR 280 m  

   Do dostihu jsme přihlásili Caspera, Codyho jen na trening, aby si trochu zaběhal. Žádný další afgán nepřijel, tak to měl Casper lehké.

   Po dostihu se rodina rozdělila - část jela s Codym domů, protože Alfíček jel v neděli do Mladé Boleslavi na výstavu (získal CAC) a část jela do České Třebové.

FOTOGALERIE

Casper Casper - Mistr ČR

_____________________________________________________________________________________________________

22.8.2009 - Karlovy Vary - Karlovarská Krajská výstava

 

   K výstavě jsme se dostali jak „slepý k houslím“. Chovatelka Bruna řekla Veronice, že jede na výstavu, ať jede s Brunem také. Jenže Verča nechtěla jet sama, tak doma navrhla, že by mohl jet někdo s ní. A když už tam pojedeme, vezmeme psa, ať nejedeme „na prázdno“. Volba padla na Cannyho a když už tak už a přihlásili jsme i Alfíka.

   Vyjeli jsme v sestavě 2 ženský (žádné velké handlarky), 1 malé dítě (velice živé) a 3 psi (různá plemena, různé kruhy). Takže docela náročné (a troufalé), ale zvládli jsme to.

   Nejdřív šel do kruhu Bruno (celkem bylo 6 beauceronů) - výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz. Po chvíli čekání vidíme, že už jsou v kruhu číňani (přihlášeno 8 nahatých a 10 chlupatých), tak učesat Alfíka a hlavou se honí obavy, zda to zvládneme, když tu Alf nemá paničku. Ale Alfík je profík a bylo z toho výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz. Pak jsme čekali trochu déle, než přijde řada na afgány (celkem 3 psi). No a pak to začalo - Canny velice názorně předvedl neústupnou tvrdohlavost afgánů a odmítl se zúčastnit výstavního dění. Horko těžko se nechal přesvědčit jít do kruhu, kde jeho bojkot pokračoval - nebudu chodit a vy si dělejte co chcete. Posudek dostal krásný, až na poslední větu - že se bohužel nepředvedl v pohybu, takže VD. Ovšem horor, či komedie neskončila. Canny stále nevšímavě stál a nechtěl odejít z kruhu. Když se to podařilo, uvelebil se do trávy a zbytek výstavy prospal, čímž dovršil své mínění o výstavách.

   Počasí bylo na výstavu akorát - chvíli pod mrakem, chvíli sluníčko. Viděli jsme se s pár známými a užili si prima den.

 

Keny Alf celá sestava

_____________________________________________________________________________________________________

1.8.2009 - Coursing Louny

   Bylo třeba se rozdělit - půlka rodiny odjela na dvě výstavy a spojila to s dovolenou, takže druhá půlka sháněla odvoz do Loun. Povedlo se, vzala nás Klárka s barzojkou.

   Afgáni přijeli čtyři - dvě fenky a dva psi. Casper běžel hned v tom úplně prvním běhu. Ještě jsme se podívali na fenky a pak se šli projít a Casper se osvěžil v Ohři, jako spousta dalších psů. Však celý den bylo pořádné vedro. Pak místo odpočinku chtěl pořád na dráhu, i když do druhého běhu měl spoustu času.

   Konečně tu bylo druhé kolo. Sestava byla stejná, jako v prvním kole. Kluci oba běhy běželi moc hezky. Casper měl méně bodů v prvním kole, v druhém si to prohodili, u fenek zůstala situace stejná, běželi oba běhy podobně.

   Konečné pořadí:  Psi - 1. Casper, 2.Yasani Iram.

                                 Feny - 1.Gracie Blue, 2. Císařovna.

 

_____________________________________________________________________________________________________

18.-19.7.2009 coursing Brno, NVP Mladá Boleslav

 

Tento víkend se konaly tyto 2 akce, jelikož již tradičně jezdíme pomáhat do MB na výstavu nemohli jsme ani letos vynechat. A ještě v sobotu se vystavoval beauceron Bruno - vedl si moc dobře a odnesl si titul V1, CAC, NV - gratulujeme.

Druhá polovina se vypravila do Brna na coursing. Ráno v půl 5 volala kamarádka s Liberce, že u nich je strašná průtrž mračen a blesky, a že neví zda má na coursing vyrazit. U nás nepršelo, tak jsem jí ujistila, že jedem a ať jede taky. Ještě že tak, přijeli jsme na místo, bylo sucho, celý den se nad místem konání snášely černé mraky a foukal studený vítr. První kola běhů se odběhaly v pohodě, Casper tam byl jediný afghán tak běžel sám, běžel moc pěkně.  Po skončení 1. kola se přestavěla dráha  a hned se plynule pokračovalo v kole druhém. Casper běžel 4. běh. Když byl odběhnutý 8. běh, najednou obloha nevydržela a spustil se liják. Coursing se musel přerušit. Casper obsadil 1. místo a ještě se s počtem 88 bodů stal 2. nejlépe obodovaným chrtem na coursingu.  1. byl Irský vlkodav s 89 body.

 

start kill zpátky řídil Alfíček :)

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

11.-12.7.2009 – Kolín – Krása a výkon

 

   Do Kolína jsme jeli v pátek odpoledne. Známí už tam byli, tak jsme jen pomohli dostavět velký párty stan (kdyby pršelo), potom postavili i naše bydlení. A po obstarání a uložení psů do měkkých pelíšků jsme se všichni sešli a grilovali, povídali, zpívali při kytaře a spát se šlo dost k ránu.

   V sobotu se konala Oblastní výstava. Afgánů bylo 5. Posuzovala Ing. Hana Petrusová. Na výstavě se Cody divil, co se děje, jsme přece na dostihové dráze, přijel na dostihy. Celou výstavu vyhrál vipet. Večer se opět posedělo, grilovalo a povídalo.

   V neděli na dostihy přijelo 5 afgánů (z toho 3 ze zahraničí). Při finále se bohužel zasekla kůže, bylo to těsně před cílem, tak pořadí bylo necháno tak, jak bylo v okamžiku zastavení. Psi měli dost velké rozestupy, takže se změna v pořadí nedala očekávat a nikdo nemusel přemýšlet, co by - kdyby, se kůže nezastavila.

   Konečné pořadí dostihů: 1.Cody, 2.Waikaremoana, 3.Vinou, 4.Arina, 5.Císařovna.

   Na výstavě byli jen Cody a Císařovna, takže oba jsou i Šampioni pro krásu a výkon.

 

start finále stupně :)

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

5.7.2009 – Lednice – Grand Prix, CACIL

 

   V pět hodin ráno jsme vyjeli s Codym směr Lednice. Radio v autě hlásilo - „na Moravě občas deště“. Mělo pravdu - cestou nás občas překvapovaly průtrže mračen, které se střídaly se suchou silnicí, ale už kus před Brnem bylo jen a jen pěkně (až moc horko), a vydrželo to tak celý den.

   Po příjezdu na dráhu jsme hned uviděli Emira - konečně Cody bude mít soupeře, i když ho nejspíš neporazí (a když jsme se dozvěděli, že vítěz dostane pytel krmiva, věděli jsme to už jistě - když se něco dostává - velké poháry, pytle krmiva, apod., jsme druzí, ale když jde „jen“ o medaili, tak ji určitě získáme…asi psi šetří prostor doma).

   Afgáni byli celkem tři - výsledky: 1. Emir, 2. Cody, 3. Křesťan.

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

4.7.2009 – Křešín – coursing

 

   Na coursing jsme vzali Čejný a Caspra. Před vjezdem do areálu stála navigátorka a sdělila nám asi toto: „Teď těma zatáčkami do kopce a hlavně fofrem, prostě rozjeď to jako chlap, nebo zapadneš a už nevyjedeš.“ No fíha, ale zvládli jsme to.

   Afgánů bylo celkem 5, přijeli ještě Císařovna, Gracie a Yasani. První kolo proběhlo dobře, ve druhém nastaly u afgánů problémy s technikou (nejdříve s natahováním, pak se kůže nějak nemohla rozjet), majitelé měli co dělat psy na startu udržet. Nakonec se kůže rozjela, jenže ouha, v půli kopce se kůže zastavila. Majitelé běželi - šli - drápali se a funěli do kopce, kde Casper „mordoval“ ulovenou kůži. Pak se vyběhlo od místa zastavení, ale už to nějak nebylo ono. Ale konec dobrý, všechno dobré - hlavně, že pesani doběhli v pořádku, cestou z kopce se jim do cesty pletli majitelé, kteří neměli kam uhnout a psi museli proběhnout mezi nimi.

   Den se vydařil, počasí bylo nádherné, až moc, všichni jsme opálení (až připálení). Drobný déšť se spustil až při vyhlašování výsledků.

Výsledky: 1.Gracie, 2.Císařovna, 1.Yasani, 2. Casper.

_____________________________________________________________________________________________________

29.6. 2009 – Výlet do Liběchova

   Domluvili jsme se s Veronikou, Vojtíškem a beauceronem Brunem, my vzali Cannyho a vyrazili na výlet do lesa a skal. Bylo dost teplo, tak psi neváhali a labužnicky se ráchali v každém potoce, který jsme cestou minuli. Cesta lesem byla příjemná, i když chvílemi dost do kopce, ale také i dost po rovině. A cestou jsme si prohlíželi sochařské výtvory vytesané ve skalách - hlavy, osoby, zvířata. Také jsme zjistili, že už rostou borůvky - bylo jich tam plno.

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

26.5. 2009

   Pohasla hvězda, na věčnost šla spát.

V našich srdcích Britany ZŮSTANEŠ NAVŽDY

 

_____________________________________________________________________________________________________

21.6.2009 – Mladá Boleslav + Trmice

 

   Tuto neděli jsme se vydali na dvě akce, takže se rodina musela rozdělit – část jela do Trmic, kde se konala Krajská výstava a část do Mladé Boleslavi na dostihy.

   Trmice – číňánek Alf i beauceron Bruno získali titul Krajský vítěz.

   Mladá Boleslav – vzali jsme s sebou jen Caspra, Cody teď běžel 3x za sebou, tak jsme ho nechali doma odpočívat. Sice se mu to moc nelíbilo, ale bylo mu lépe doma, než kdyby jel jenom „na kukandu“, protože být na dostizích a nemoci běhat, by se mu  vůbec nelíbilo. A co se nestalo, přijedeme do Ml.Boleslavi a koho vidíme? Emira – Cody mohl mít rovnocenného soupeře. Ale kdo mohl vědět, že přijede, asi se rozhodl na poslední chvíli, přihlášený totiž nebyl.

   Dostihy proběhly stejně, jako obvykle, jen místo Codyho byl s náskokem 1. Emir, dále 2. Casper a 3. Císařovna. Sola si tam zaběhly i fenky Nastasija a Gracie.

_____________________________________________________________________________________________________

14.6.2009 – Krenglbach – Mezinárodní mistrovství Rakouska, CACIL

   V neděli jsme se s Codym vydali na dostih do Rakouska. Předchozí dny bylo počasí všelijaké, v neděli však bylo krásně a slunečno (na běhání až moc horko). Afgánů do běhu bylo přesně šest. A viděli jsme i několik chlupatých afgánů, zřejmě z místního klubu. Jeden se dokonce bezstarostně a v poklidu procházel kolem (jen když se běhalo, byl přivázaný, což se mu ale vůbec nelíbilo a dával to najevo bručivými zvuky), zatímco jeho panička pomáhala s organizací.

   Cody měl dva silné konkurety -  trojnásobného mistra světa Waikaremoanu a skvělou fenku Vinou. O dalších dvou soupeřích jsme věřili, že je Cody porazí (už s nimi běžel) a poslední byl chlupatý afgán, kterého jsme neznali. Skutečnost však byla nad očekávání. Cody doběhl do cíle první a dokonce s náskokem. Druhé běhy byly na poslední chvíli zrušeny, nebyly třeba - šest finalistů bylo.  Díky náskoku v prvním běhu jsme věřili, že to nebyla náhoda a že by to snad mohlo vyjít, i když člověk nikdy neví, co se kde zašmodrchá. A přišlo finále… a Cody běžel stejně skvěle jako první běh a stal se mezinárodním mistrem Rakouska.

   Za zmínku stojí i to, že nejen Cody, ale ještě další čeští psi si vyběhali mistrovský titul – vipet fena Leslie a vipet pes Gilardino (i když ten trochu dramaticky – byl to „mrtvý dostih“, což organizátor ohlásil až na konec po opětovném zhlédnutí cílové kamery). Zvítězila i italačka Chamsin z českého chovu, ale v majetku slovenské majitelky. Ještě dodejme, že ve finále vipetů fen byly 4 české feny, ve finále vipetů psů 3 čeští psi a 1 slovenský, ale z českého chovu. Prostě v každém plemeni, kde byli čeští zástupci jsme uspěli na výbornou.

Finále:            1. Cassedy´s Cody                          35,71

2.Waikaremoana v.d.Bremmen                   37,28

3.El Massoud Taziban                                  37,53

4.One With  the Show E-Bethsheba            41,25

 

FOTOGALERIE

 

Cody okukuje terén 1.Cody, 2.Vinou, 3.Waikaremoana Vítěz
stupně Koudýsek :)

_____________________________________________________________________________________________________

6.6.2009 – Kolín – Kolínský pohár, bodovací, CACT

  

Tentokrát jsme vzali Codyho a Cannyho a přijela ještě Císařovna.

   Konečné pořadí:     1. Cassedy´s Cody, CACT,

2. Cannondale Nika, R.CACT,

3. Císařovna ze Zličínských luk

_____________________________________________________________________________________________________

31.5.2009 – Gelsenkirchen (D) – Groβer Preis von Gelsenkirchen, CACIL

   Protože v Gelsenkirchenu bude letos Mistrovství Evropy, vydali jsme se vyzkoušet s Codym dráhu, i když je to od nás dost daleko (asi 650 km).

   Afgánů bylo v B-třídě 6 fen a 10 psů. V A-třídě celkem 14 afgánů a běželi jako mix. Byli tam jak známí účastníci a finalisti mistrovství, také několik, které jsme neznali. A přijeli též dva Codyho bratři Curk a Cayne.  Dva rozběhy vyhrály fenky Yoko Ona a Youriyah, třetí rozběh Codyho bratr Curk. Z opravných běhů postoupili sourozenci fenka Xapanachi a pes Xandramani a pes Zajim. Přesto, že Cody nepostoupil do finále, běžel pěkně a „omrknul“ si dráhu.

Konečné pořadí:       1.Paschdou´s Yoko Ona        35,82

                                   2.Cassedy´s Curk                 36,04

                                   3.Xapanachi v.d.Bremmen   36,08

                                   4.Paschdou´s Zajim               36,65

                                   5.Youriyah v.d.Bremmen      36,84

                                   6.Xandramani v.d.Bremmen 36,89

 

FOTOGALERIE

 

3.Cody, 5.Curk (v 2 zatáčce -nakonec doběhl 3)

_____________________________________________________________________________________________________

10.5. 2009 – Mladá Boleslav – Pojizerské derby, bodovací, CACT

   Ač nejezdíme všude, výsledky se snažíme sledovat. 8.5. se konal v Kralupech nominační coursing, kterého se zúčastnilo 5 afgánů tří majitelů (4 fenky a 1 pes). Dařilo se mladým fenkám s čerstvou licencí, kdy vítězství si odnesla Gracie, před Yasmin Banu. 3. místo získala Císařovna a 4. Krize. Vítězství získal i jediný pes Yasani Iram.

 

   Coursing, stejně tak jako potom nedělní dostih, natáčela televize Nova a mělo by se to objevit 1.6. v pořadu Víkend s názvem „Rozbal to“.

 

   My se vydali až v neděli do Ml. Boleslavi na dostihy. I zde bylo 5 afgánů – naši Cody a Casper, dále Gracie a Císařovna a licenci si plnila Nastasia. Protože neměla sparingpartnery, běžela v rozběhu s dospělými. Běh se jí, bohužel, nevydařil , ale snad to příště bude lepší a zvýší počty afgánů na dostizích. V rozběhu za Codym doběhl Casper, 3. byla Gracie a 4. Císařovna. Ve finále si Gracie prohodila místo s Casprem, takže konečné pořadí:

1. Cody, 2. Gracie, 3. Casper, 4. Císařovna. _____________________________________________________________________________________________________

30.4. – 3.5.2009

Zatímco minulý víkend byl odpočinkový, tento jsme si dokonale užili.   

 

3.5. – Banská Bystrica – Národní výstava

   Afgánů bylo přihlášených 9 (4 z ČR), posuzovala paní Elžbieta Chwalibóg z Polska. Britany získala V1. Vystavovali jsme i Alfíčka, získal CAC a splnil podmínky pro titul „Grandšampion SR“.

 

FOTOGALERIE - číňani + afgáni

 

   A část rodiny se vypravila opět do Prahy na výstavu, kde pomáhali s organizací.

 

2.5. – Praha – Mezinárodní výstava

   Afgány posuzovala Ing. Hana Petrusová. Z 27 přihlášených chyběli pouze dva. BOBa získal veterán Plamínek ze Zličínských luk, CACIBa Bubu a Gracie-Blue. Naše Britany získala V1 Nejlepší veterán a dokončila tak podmínky pro získání titulu „Veterán šampion ČR“.

 

FOTOGALERIE

 

1.5. – Lednice – Lednický pohár

   Stejně jako minule jsme uvažovali, zda jet a dopadlo to, jak jinak - jeli jsme. I v Lednici téměř žádná změna, pouze mimo Caspra jsme vzali tentokrát Cannyho. A i výsledky byly dle očekávání - 1. Cody, 2. Křesťan, 3. Canny

   Opět přijeli Camarri s Willem. Dále se přijeli z Rakouska podívat úspěšné závodnice Vinou van de Bremmen, Arina el Benházy a štěně Angee van de Bremmen (sestra lednického štěněte). Nezávodili, protože se chystali jet v neděli na dostihy, ale domluvili jsme se, že se někde na závodech potkáme.

 

FOTOGALERIE

 

30.4. – Pálení čarodějnic 

   Koncem dubna se tradičně pálí čarodějnice, šli jsme se tedy podívat. Nechyběla kapela, občerstvení a hrál se i fotbálek - muži proti ženám. Aby to nebylo tak jednoduché, muži měli modré sukně, ženy žluté a hrálo se s košťatama.

 

 FOTOGALERIE + pár foteček z MVP Praha 3.5.09

_____________________________________________________________________________________________________

25.4. – 26.4.2009

    Tento víkend jsme nikde nebyli, ale nenudili jsme se. Trochu jsme si zaběhali - zvláště Cody se vyřádil. Pak jsme trochu zvelebovali zahradu - což Čejný nevyvedlo z klidu a při stříhání živého plotu se nehodlala posunout ani o kousek dál. Zatímco ostatní psi si udělali siestu doma. Také byl u nás malý Vojtíšek a všichni společně jsme se šli podívat na závod lodiček, kde se sešli i známí ze cvičáku, kam chodí beauceron Bruno.

   

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

18.4. 2009 – Lednice – Vítání jara, bodovací

   Uvažovali jsme, že tento dostih vynecháme, nakonec jsme přece jen jeli. Celkově bylo poměrně málo psů (ale dosti různých plemen), těžko říct, zda kvůli tomu, že se v neděli běžel v Marchegu CACIL závod, nebo to má více lidí do Lednice dost „z ruky“.

   U afgánů žádné změny, jako obvykle startoval Cody, Casper a domácí Křesťan.

   Podívat se přijel Camarri (naše štěně z vrhu „C“) se svými majiteli a afgáním kamarádem Willem. Byli jsme rádi, že je po dlouhé době zase všechny vidíme. Will si při té příležitosti dělal licenční zkoušky. Trochu mu nešly boxy, ale dráhu pak uběhl se zájmem. Také jsme omrkli a pomazlili se s nadějným mladým afgánem dovezeným z vynikající dostihové stanice „van de Bremmen“.

 

1.Cody, 2.Křesťan a 3.Casper

_____________________________________________________________________________________________________

11.4. 2009 – Kolín – Jarní pohár, bodovací, CACT

   Afgáni přijeli 4 – Cody, Casper a dvě fenky Císařovna a Celebrita. Celý den bylo nádherné počasí. V přestávce jsme si udělali vycházku k blízké pískovně, kde si Cody labužnicky zaplaval, Casper si jen decentně smočil nohy, vodu otestoval i Alf.

Výsledky byly dle očekávání - 1. Cody, 2. Casper. Ve fenách byla 1. Císařovna (Celebrita nedoběhla).

        

 

FOTOGALERIE

_______________________________________________________________________________

5.4. 2009

   Občas přijde den, o kterém si přejeme aby nikdy nenastal.

Šťastnou cestu, Démonku… NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME

 

 

________________________________________________________________________________

5.4. 2009 – Dresden – Národní výstava

 

   Na výstavu bylo přihlášeno 16 afgánů (8 psů + 8 fen). Vystavovali jsme Britany ve veteránech. Německý rozhodčí Wolfgang Baumann ji důkladně prohlédl a prohmatal, moc se mu líbila a zadal jí 1.místo, nejlepší veterán, vet.CAC, a vet.VDH. V závěrečných soutěžích byla nejstarší (12,5 let).  

 

FOTOGALERIE  - afgháni + číňani

 

28.3. 2009 – Kralupy – coursing

 

   Ráno počasí nevypadalo nejhůř, ale když jsme dojeli na místo, začalo nepříjemně pršet, takže všichni účastníci (psi i lidé) byli brzy zabláceni od hlavy až k patě. První běhy proběhly za deště, pak se pomalu začalo vyjasňovat a odpoledne už bylo příjemné počasí.

   Z afgánů přijeli dvě fenky (jedna bohužel dostala diskvalifikaci) místo pěti (hárání je hárání) a pět psů. Také dvě mladé fenky si plnily licenci a dva psíci si zkoušeli treninkově, jak vypadá coursing. Nutno říct, že všem čtyřem to šlo dobře. A na „čumendu“ přijeli tři malí afgánečci, takže celkově bylo k vidění dost afgánů všech kategorií - od štěňátek, přes mladé dorostence, až po dospělé psy.

   Vítězství a titul Mezinárodní mistr ČR 2009 a čekatelství CACT si odnesl Aragorn Chlupatý poklad, ve fenách se mistryní stala Císařovna ze Zličínských luk. Naši obsadili 3. místo Casper a 5. byl Canny. Ostřílený závodník Justin Gandamak získal 2. místo a nováček Bad Dream Top Orient 4. místo. 

   Měli jsme s sebou i Alfíka, který si též tréninkově zaběhal.

 

FOTOGALERIE 

 

video 2.běh - červená - Casper Nika, bílá - Bad Dream Top Orient

 

9.3. 2009

Obdrželi jsme od majitelů Apínka smutnou zprávu.

Bífítr zvaný Apolo, Apínek odešel za duhový most, odkud není návratu.

Byl jsi vždy sluníčko a v našich srdcích zůstáváš navždy.

 

28.2.2009 – Trénink – coursing – Chrudim

   Počasí se netvářilo zrovna přívětivě, přesto jsme se vydali na trénink, i když musím přiznat, že po mírném přesvědčování, neboť jsme měli trochu obavy, že louka bude rozmáčená, ale bláto bylo jen na parkovišti (takže jsme si nějaké nechtěně odvezli i domů). Ale nakonec to bylo fajn, psi si zaběhali, my popovídali se známými, skončilo to i v přijatelnou hodinu a co víc si přát. Z afgánů kromě naší Czanie a Cannyho přijel ještě Bady, tak běželi všichni společně, aby někdo nemusel běžet solo.

Video z běhů

 

jdeme na start

Canny

celkový pohled, afgáni se chystají ke startu

Bady

 

21.2.2009 - V Hradci Králové se konal dostihový mítink s vyhlášením vítězů. Za rok 2008 jsme získali:

Cassedy´s Cody – Dostihový vítěz 2008,

Casper Nika – Coursingový vítěž 2008 + 2. místo za Dostihového vítěze,

Cannondale Nika – 3. místo za Dostihového vítěze.

 

10.2.2009 - Ráno jsme vykoukli ven a všude sníh, tak jsme udělali pár foteček.

Zase napadl sníh

Br, to je zima, nevím, co se ti na tom sněhu líbí. Koukej, tam rozdávají piškoty Nechoď ještě domů a pojď si hrát.

 

7.-8.21.2009 – Duo-CACIB Brno

 

   V neděli jsme vystavovali číňánka Alfíka, ale do Brna jsme se vypravili již v sobotu, abychom viděli oba dny, i když se dalo předpokládat, že většina psů bude hlášena na oba dva dny, nebo možná v neděli jich bude o něco méně, což se také stalo. Sobotní výstava byla i kvalifikační na Crufta.

   V sobotu posuzoval pan H. Sistermann z Německa, afgánů bylo hlášeno 37. Pan rozhodčí měl k afgánům trefné připomínky, některé se objevily v posudku, jiné sdělil (za pomoci překladatelky) majiteli osobně. Například: Pes bydlí vedle ledničky (čímž obešel tlouštku psa). Pes je pěkný, ale majitel ho špatně předvádí (prostě to psovi kazí). Pes je „védečkový“, ale má úžasný pohyb. Majitelka způsobem předvedení nedostatek psa ještě více zdůrazňuje. Atd. Takže majitelé si mohli vzít poučení, jak to příště dělat lépe, či na co se zaměřit.    

  

FOTOGALERIE - sobota

 

V neděli posuzoval pan Štefan Štefík ze Slovenska, afgánů se přihlásilo 19. Pan rozhodčí posuzoval trochu přísně, zadal poměrně dost „VD“.

   Nicméně na BOBovi se oba rozhodčí „shodli“ a získala ho fena z mezitřídy Olivia Newton J.Gandamak.       

   Co se týče organizace, tak zmatky jsme žádné nezaznamenaly, parkovat se dalo blízko výstaviště zdarma, nebo vevnitř za 180 Kč. Na přejímku jsme přijeli kolem 7 hodiny a fronta žádná. V sobotu byla fronta u zapisování posudků do PP, v neděli pořadatel nasadil více lidí a bylo po frontě. Stánků s chovatelskými potřebami se zdálo o něco méně, než jindy. Stánků s občerstvením bylo dostatek a bez fronty. Stejně tak bez fronty a čisté WC zdarma. Ještě zbývá počasí – v sobotu bylo krásně, celou neděli pršelo a cestou domů se za Brnem objevil sníh, který vydržel až skoro ke Praze, dál už bylo sucho.

 

11.1.2009 - v neděli jsme se vydali s Britany a číňánkem Alfíkem na Národní výstavu do Olomouce. Cesta v tomhle zimním počasí nic moc, ale přežili jsme to v pořádku. Také pořadatelé výstavu zvládli o poznání lépe, než předcházející ročníky. Afgánů bylo přihlášeno celkem 26. Britany tam byla z veteránů sama a získala V1 Nejlepší veterán.   

 

________________________________________________________________________________________